Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | | |
13:01 | by Teren Brandy Large |
225 | by Christopher David |
6885 | by Emmanuel Dubois |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top | |
Abyss (Propast) | by David Brezina and Pavel Kopp |
Acid Rain | by John Roberts |
Addict | by Geoff Harmer |
Afars | by Jean-Pierre Hue |
After the Bus Had Gone | by Michael Gough |
Aishteru | by Philippa Edwards |
Alfie | by Jack Spring |
Amateur Auteur, An | by Paul & Anna Kittel |
Amber | by Samuel Faict |
An einer Rolltreppe (At an Escalator ) | by Dieter Prill |
Anatomy of a Song | by Philip Bridge |
Angels on the Rail | by Moving Pictures |
Arefi der Hirte (Arefi the Shepherd) | by Daniel Asadi Faezi |
Art at Calke | by Dave Midgelow |
Art of Glass | by Lester Redding |
Assumption | by Alfie Barker |
At A Snail's Pace | by Geof Caudwell |
Aus der seele (From the Soul) | by Holger Löwe |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top | |
Background Figure | by Paul Bagshaw |
Bad Day at the Office, A | by Roger Cavallaro & Terence Burchell |
Bannockburn 2004 | by Jim Closs |
Bargain, A | by Werner Van den Bulck |
Battaglia Delle Arance, La (Battle of Oranges) | by Karin & Bernhard Hausberger |
Bears of Anan Creek, The | by Brian Ratcliffe |
Bed-Wetter, The (Der Bettnässer) | by Ingo Schiller & Stephan Müller |
Behind the Wire | by Paul Bagshaw |
Better the Harvest, The | by Jean-Pierre Hue |
Between | by Michal Stenzel & Anna Kasperska |
Birth of a Notion, The - Simple Sisyphus | by Dick Horn & Colin Jones |
Birthday, The (Narozeniny) | by Vladimir Murtin, Jan Houtman and Emile de Gruijter, Netherlands |
Biyik | by Lale Nalpantoglu |
Blowing in the Wind | by Humphrey Park Group |
Blumen für vater (Flowers for Father) | by Philipp Kipfer (Filippo Lubiato) |
Braving the Elements | by Kay Bamford-Burnell |
Breath of Life, A | by Michael Gough |
Bridge Too Far, A | by Perth Film-makers Club |
Building Bridges | by Bernhard Hausberger |
Bulldozer, The | by André Bosmans |
Bus Stop (Bushaltestelle) | by Lars Henze |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top | |
Cabot | by Bristol Film and Video Society |
Call Back | by Bob Lorrimer |
Calories (Kalorien) | by Antje Gleißberg |
Camargue | by Marti Arañó Oller |
Camille Claudele - A Special Woman | by Franka Stas & Harry Meter |
Car Park | by Borderline Productions |
Career and Yellow Tulips | by Tony Jacobs |
Chester | by Malcolm Whiteley |
Chocolate Moon | by Mike Donaghy & Alex Moran |
Chrysalis | by Bob Lorrimer |
Cinemascope | by Urbain Appeltans |
City of Songs | by Michael Gough |
Clint | by Florian Gregor & Philipp Scholz |
Clip Joint | by Albert Noble |
Coffee Break | by Urbain Appeltans |
Commitment | by James Webber |
Confidentially | by Ken & Carol Wilson |
Control Duel | by Cardiff C.V.S |
Copy That | by Kingsley Hoskins |
Courier | by John Taff |
Crossing Batty Moss | by John Astin |
Crossover | by Fabian Grodde |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top | |
Dancer | by James Webber |
Dancing in the Air | by Willy Van der Linden |
Dark Horse | by Howard-Smith |
Day in Kenya's Bush, A | by Kay Bamford-Burnell |
Daylight | by Rochdale Moviemakers |
Days Away | by Norman Lilley |
Death Game | by Werner Van den Bulck |
Deception | by Beveridge-Brown Productions |
Diabetic Journey, A (My Point of View) | by Tim Jones |
Dirty Style Blues | by The Partners |
De Verdenking (The Suspicion) | by Quadriga |
Dentophobia | by Christoph Heimer |
Designer Babies | by Iain Gaffney |
Dog's Life, A | by Alan Atkinson and Michael Ridgway |
Domein Meerdael | by Renaat Geeraert |
Domino Effect, The | by Mikolaj Wróbel |
Dragonfly | by Andy Holt |
The Drill | by Bob Lorrimer |
Dropping Off | by Ken Wilson |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top | |
Edgar's Egg | by John Anscomb |
Egg, The | by Robert Lorrimer |
Electric Palace | by Charlie W |
Elegia | by Geoff Addis |
Encounter | by Ken Wilson |
Endings | by Peter and Richard Rouillard |
Enigma | by Clive Atkins |
Epitaphs | by James Chalmers, LACI & Sue Bence |
Exchange, The | by Karen Cherrington, Alan Robinson, John James, Susan James, Neville Withers, Terry Tkachuk |
Exit Song (for Romeo & Juliet) | by Ken Kasriel |
Extinction Event | by Alan Atkinson |
Nos | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | top |
Go to a list sorted by author (film maker)